ŞEHİR ŞEHİR SANAT | HAT SANATI ALMANYA TURU


Hat Sanati Almanya Muhammet Tanrikulu Kaligrafi Hat Sanati Kursu Almanya Hat Sanati Workshop Almanya Turu - Sehir Sehir Sanat Hat Sanati Almanya Turu

Geleneksel sanatımız olan Hat Sanatı'nı tüm Almanya'ya tanıtmak ve yaymak amacıyla, 2024 yılında 'Şehir Şehir Sanat' sloganıyla yola çıkıyoruz.

 

Yurtdışında geleneksel Türk sanatlarına ilgi arttıkça, Hat Sanatı da bu ilginin merkezine yerleşiyor. Bu yıl, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) desteğiyle, daha fazla insanın Hat Sanatı'nı öğrenmesine ve deneyimlemesine olanak tanıyacak bir tur düzenleyeceğiz.

 

Hat Sanatı Almanya Turu'ndaki hedefimiz, Almanya'nın her bölgesinde Hat Sanatı'nı tanıtmak, öğretmek ve bu güzel sanatın inceliklerini paylaşmaktır.

 

Turumuz sırasında, talep gelen her şehre gideceğiz. Workshoplar, sergiler, seminerler ve çeşitli etkinliklerle Hat Sanatı'na olan ilgiyi canlandırmayı amaçlıyoruz. Hat Sanatı'nın tarihi ve teknik detayları hakkında bilgi sahibi olan deneyimli eğitmenlerimiz, katılımcılara bu sanatın güzelliklerini göstermeye hazır.

 

Bu projemizi gerçekleştirmemizde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından sağlanan destekten dolayı minnettarız. Bu iş birliği sayesinde, Türk kültürünün zenginliğini ve güzelliğini daha fazla insana ulaştırma fırsatına sahip olacağız.

 

2024 Workshop tarihlerini görmek için tıklayınız.

 

Köln, 1 Ocak 2024