CUMHURİYETİMİZİN 100. YIL KUTLAMALARI


Hat Sanati Almanya Muhammet Tanrikulu Kaligrafi Hat Sanati Kursu Almanya Hat Sanati Workshop Almanya Turu - Cumhuriyetimizin 100. Yil KUtlamalari

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlamaları Essen'de Coşkuyla Kutlandı. Essen Başkonsolosluğu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik, Türk kültürünü ve mirasını Almanya'da yaşayan gençlere ve çocuklara tanıtma fırsatı sundu.

 

Essen Grugahalle'de gerçekleşen etkinlikte biz de Hat Sanatı'nı tanıtıp çocuklar ve gençlerle yazılar yazdık. Etkinlik kapsamında, Hat Sanatı'nın inceliklerini ve güzelliklerini keşfetme fırsatı bulan çocuklar ve gençler, özel olarak hazırlanan kitap ayraçlarını üzerlerine isimlerini yazarak hediyelendirildi. 

 

Essen Başkonsolosluğu'na bu muhteşem etkinliği düzenledikleri ve Türk kültürünün yayılmasına katkı sağladıkları için içten teşekkürlerimizi iletiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı, Türk-Alman dostluğunu pekiştirmenin yanı sıra Türk kültürünün zenginliğini ve çeşitliliğini Almanya'da yaşayanlara daha yakından tanıtmak için bir fırsat olmuştur.

 

Essen, 28 Ekim 2023